Kiterjesztett valóság segíti az autósokat a bonyolult közlekedési szituációkban
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása.

 

Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával. A rendszer mindehhez kifinomult algoritmusokat alkalmazva integrálja a jármű különböző érzékelői, köztük az intelligens kamerák, a navigációs rendszerek és a vezetéstámogató szenzorok, valamint a külső adatforrások adatait.

A GPS, a fejlett vezetéstámogató rendszerek (ADAS), valamint a járművek és a környezetük közötti kommunikációt lehetővé tevő (vehicle-to-everything; V2X) technológiák által szolgáltatott információk hasznosításával így a rendszer a jármű helyzete és környezete alapján képes előre jelezni a potenciális veszélyeket és baleseti kockázatokat, ezáltal növelve a közlekedésbiztonságot.

 

 

Az LG szabadalmaztatott technológiájának egyik kulcseleme, hogy képes dinamikus AR-képek megjelenítésére. Mindez intuitívabbá teszi az útvonal-ajánlást: a megoldás a közlekedési körülmények alapján valós időben módosítja a járműhöz kapcsolódó információk és az irányt mutató szimbólumok megjelenítését. Az AR által alkalmazott grafikai elemek szétválhatnak, átalakulhatnak és összeolvadhatnak, ennek révén pedig a rendszer a járművezető számára könnyen érthetően, vizuálisan képes megjeleníteni olyan összetett vezetési információkat, mint a sebesség, az út lejtése, a szükséges sávváltások, vagy az útvonal-újratervezések.

Ezt az úttörő jelentőségű technológiát ismerte el most a Koreai Szellemi Tulajdon Hivatala: az LG a 2024-es technológiai szabadalmi díjátadón elnyerte a rangos „King Sejong Award” díjat. Az évente megrendezett eseményen olyan, az elmúlt évtizedben bejegyzett szabadalmakat ismernek el, amelyek hozzájárulnak Dél-Korea ipari versenyképességének növeléséhez. Az LG a technológiára vonatkozó szabadalmat 2022-ben nyújtotta be Dél-Koreában és nemzetközi szinten is.  Az LG azt tervezi, hogy ezt a fejlett megoldást a globális autógyártók számára történő, jövőbeni mobilitási megoldások kifejlesztésére és az új mobilitási szoftverek fejlesztésének felgyorsítására használja fel. A vállalat célja továbbá, hogy a szabadalom hasznosításával jogdíj alapú bevételt generáljon.

 

| Fotók: LG

AI-területen kötött stratégiai megállapodást az LG és a Microsoft
Az LG a 2025-ös CES-en mutatta be, hogy miként képzeli el a mesterséges intelligencia szolgáltatásaival átitatott hétköznapokat, illetve bejelentette, hogy stratégiai partnerségi megállapodást kötött a Microsofttal.
Az MI-kompatibilis érzékelők megváltoztatják a felhasználási lehetőségeket
A Bosch Sensortec egy rendszerbe integrálja a mikrokontrollereket, a szoftvereket és a mesterséges intelligenciát (MI), mindez pedig magában az érzékelőben fut – ez a MEMS-technológia.
Mérhető eredményeket várnak a befektetők
Egyre nagyobb nyomás nehezedik a vállalatokra, hogy a mesterséges intelligenciába történő beruházásaikat kézzelfogható eredményekre váltsák – derül ki a PwC 2024-es Global Investor Survey felméréséből.
Csendtesztek a csendes autókért
A BMW Group Münchenben működő Kutatási és Innovációs Központjában a vállalatcsoport új aeroakusztikai központja is rendszerbe állt. A bajor prémiumgyártó mintegy negyven év után cseréli le régi aeroakusztikai szélcsatornáját.
Top 4 fejlesztés az IT-környezetek egyszerűsítéséhez
A szervezetek folyamatosan küzdenek az egyre komplexebbé váló IT-rendszerekkel, ahogyan a meglévő megoldások mellé időről időre új technológiákat kell bevezetniük, ahhoz pedig új platformokat kell igénybe venniük.