Rekordsebességgel, 8 hónap alatt végezték el az épülő gyár villamosenergia-ellátásához szükséges alapinfrastruktúra-fejlesztés munkálatait.
A mintegy 800 millió forint keretösszegű megbízás elsősorban az alapinfrastruktúra bővítésének kivitelezésére vonatkozott, amely magában foglalta hazánk egyik legnagyobb ipari beruházásának, a legmodernebb BMW gyárnak az áramhálózatba integrálásához szükséges nagyfeszültségű berendezések telepítését, a kapcsolódó távvezetéki mezők és a két transzformátormező komplett kiépítését, a kapcsoló- és vezénylőépületek installációját, a telemechanika bővítését, a közműcsatlakozások és az olajleválasztó rendszer kiépítését, a teljes körű építészeti és villamostechnológiai kivitelezést.
Az október 15-i készre jelentés előtt természetesen elvégezték a próbákat és méréseket is a berendezéseken, majd november közepére a tereprendezési munkálatok és a füvesítés is befejeződött – decemberben pedig már javában zajlik a villamosenergia-infrastruktúra üzembe helyezése.
.jpg)
Nemcsak az építkezésen, de a belvárosi irodában is gőzerővel folyik a felkészülés a gyártás beindítására: folyamatosan zajlanak az interjúk a legkülönbözőbb területekre jelentkező szakemberekkel, akik a hivatalos karrieroldalon adták le jelentkezésüket – itt jelenleg 57 nyitott pozíciót hirdetnek, de a felvétel még ennél is intenzívebbé válik jövőre.
A https://bmwgroup.jobs/hu oldalon az érdeklődők az állások mellett további információkat találnak a gyárról, valamint új jelöltprofilt is létrehozhatnak.
Karrierlehetőségek a BMW Group debreceni gyárában! ÉRDEKEL
Szerző: BMW Group
2023.01.09.
Egységes szoftverplatform felel a Budapest Airport zökkenőmentes működéséért 2019-ben 16 millió utassal a Budapest Airport lett Magyarország legnagyobb nemzetközi repülőtere és Délkelet-Európa egyik légiközlekedési csomópontja. A repülőtér kritikus infrastruktúráját működtető vezérlő- és SCADA-rendszerek azonban elöregedtek, és nem szabványosítottak.
Digitalizációs platform a folyamatfelügyelet és a prediktív karbantartás támogatására A Knorr-Bremse Kft. a Műegyetemmel (BME) valamint a 4Sales Systems Kft.-vel olyan IoT és big data alapokon nyugvó platformot fejlesztett, amely az adaptív és integrált eszközkészletekkel a meglévő, hagyományos termékfejlesztési, gyártási, anyagmozgatási és minőségbiztosítási környezetet és az ezekhez szorosan kapcsolódó folyamatokat ipar 4.0 megoldásokkal egészítik ki.
Mesterséges intelligencia segíthet a dekarbonizációs célok elérésében Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok, azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.
Három inspiráló nap az ipar 4.0 jegyében Az ipar 4.0 témakörének egyik legjelentősebb hazai eseménye 2023. június 7-8-9. között várja az érdeklődőket Esztergomban. A Smart Factory ConnAction konferencia idén is számít azok érdeklődésére, akik fejlődni, tanulni, inspirálódni szeretnének a témában.
A ChatGPT, mint jelszóőr Az OpenAI által tavaly november végén hozzáférhetővé tett ChatGPT a bemutatása óta folyamatosan a közbeszéd tárgya, kiemelve a mesterséges intelligencia sokszor elképesztő eredményeit vagy épp nevetséges tévedéseit.