A BMW Group Steyr-i gyára készíti az első elektromos motorokat a Neue Klasse modellgeneráció tesztautóiba
Újabb mérföldkő a sorozatgyártás beindítása felé vezető úton. Az osztrák üzem elküldte Debrecenbe a tisztán elektromos hajtáslánc-technológia hatodik nemzedékének első képviselőit.

 

Mindössze tíz hónappal azután, hogy a BMW Group Steyr-i gyárában megkezdődött a következő generációs elektromos motorokat előállító gyártósorok rendszerbe állítása, az első elektromos motorok is napvilágot láttak. Az osztrák üzem – mely egyébként bevétel és az export tekintetében is Ausztria egyik legnagyobb iparvállalatának számít – a tisztán elektromos hajtáslánc-technológia hatodik nemzedékének első képviselőit a vállalatcsoport Magyarországon épülő, debreceni gyárába küldte, ahol az erőforrásokat a Neue Klasse modellgeneráció tesztautóiba építik be.

 

Gen6 előszériás elektromos motor Neue Klasse tesztjárművekhez. | Fotó: BMW Group

 

„Steyr-i gyárunk szeptember óta látja el a müncheni fejlesztőrészleget a hatodik generációs elektromos motorok első példányaival. Nemrégiben az elektromos motorok közvetlenül Debrecenbe történő leszállítását is megkezdtük, ahol az egységeket a Neue Klasse tesztautóiba építik be” – fogalmazott Klaus von Moltke, a BMW AG erőforrásgyártásért felelős alelnöke és a BMW Group Steyr-i gyárának igazgatója.A BMW Group Steyr-i gyárában három hónappal ezelőtt kezdődött meg az első következő generációs elektromos motorok gyártása.

 

Az újonnan épített villanymotor-összeszerelő csarnok a BMW Group steyri gyárában. | Fotó: BMW Group

 

„A következő hónapokban tovább folytatjuk az új elektromos motorok összetett gyártási folyamatának optimalizálását” – tette hozzá Helmut Hochsteiner, az üzem elektromos motorokat gyártó részlegének alelnöke. Az elektromos motorok Debrecenbe szállítása új mérföldkő a Neue Klasse modellgeneráció és az Ausztriában készülő elektromos motorok sorozatgyártásának beindítása felé vezető úton.

AI-területen kötött stratégiai megállapodást az LG és a Microsoft
Az LG a 2025-ös CES-en mutatta be, hogy miként képzeli el a mesterséges intelligencia szolgáltatásaival átitatott hétköznapokat, illetve bejelentette, hogy stratégiai partnerségi megállapodást kötött a Microsofttal.
Az MI-kompatibilis érzékelők megváltoztatják a felhasználási lehetőségeket
A Bosch Sensortec egy rendszerbe integrálja a mikrokontrollereket, a szoftvereket és a mesterséges intelligenciát (MI), mindez pedig magában az érzékelőben fut – ez a MEMS-technológia.
Mérhető eredményeket várnak a befektetők
Egyre nagyobb nyomás nehezedik a vállalatokra, hogy a mesterséges intelligenciába történő beruházásaikat kézzelfogható eredményekre váltsák – derül ki a PwC 2024-es Global Investor Survey felméréséből.
Csendtesztek a csendes autókért
A BMW Group Münchenben működő Kutatási és Innovációs Központjában a vállalatcsoport új aeroakusztikai központja is rendszerbe állt. A bajor prémiumgyártó mintegy negyven év után cseréli le régi aeroakusztikai szélcsatornáját.
Top 4 fejlesztés az IT-környezetek egyszerűsítéséhez
A szervezetek folyamatosan küzdenek az egyre komplexebbé váló IT-rendszerekkel, ahogyan a meglévő megoldások mellé időről időre új technológiákat kell bevezetniük, ahhoz pedig új platformokat kell igénybe venniük.